Ana sayfa Yunanistan Selanik Selanik Gece Hayatı (Taverna ve Gece Kulüpleri)

Selanik Gece Hayatı (Taverna ve Gece Kulüpleri)

2931
1
PAYLAŞ
selanik tavernalari
Selanik Tavernaları

Yunanistan’ın hemen hemen her şehrinde gece hayatı denildiği zaman ilk olarak akla tavernalar gelir. Selanik gece hayatı diğer şehirlere göre daha da hareketli. Tavernalarda çalan müzikler, oynana sirtakiler ve içilen uzolar sayesinde çok güzel vakit geçiriliyor. Genellikle tavernalarda başlayan gece hayatı, gece kulüplerinde son bulur.

Yunanistan’a gidip tavernaya gitmemek tabiki olmaz. Taverna olarak Aristotelus Meydanındaki tavernaları tercih edebilirsiniz. Biz “Dia Tauta(Δια Ταύτα)” isimli tavernaya gittik ve memnun kaldık diyebilirim. Türkçe menüleri mevcut ve canlı taverna müziği var. Fiyatlar gayet uygun. Mezelerimizin çoğu aynı fakat bazılarının sunuş şekli farklı. Selanik‘te aslında tavernalarıyla ünlü bölgenin adı Ladadika’dır. Bu bölge akşamları oldukça hareketli olur. Gitmeye değer taverna önerileri:

Selanik En İyi 5 Taverna Tavsiyesi

Selanik gece hayatı için başlangıç yapabileceğiniz tavernalar:

Kouzina: Ladadika’da bulunan Kouzina, en popüler tavernalardan. Yunan atmosferini tam anlamıyla yaşamak istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz. Yemekler ve mezeler her zaman taze ve fiyatlar gayet uygun. (Adres: Plateia Morihovou 3-5 | Ladadika, Selanik 54625)

App_indir_banner_mobil

Rouga: Harika bir Selanik gecesi yaşamak istiyorsanız ilk rotanız Rouga olmalı. Canlı müzik tavernası olan Rouga’da Türkçe müzikler de çalıyor. Oldukça fazla aperatif var ve mezeler muazzam. (Adres: 28, Karipi, Selanik 54624)

Negroponte: Selanik’in geleneksel tavernalarından Negroponte, ziyaretçilerine samimi bir ortamla birlikte Yunan kültürünü çok iyi yansıtıyor. (Adres: Egyptou 24, Ladadika, Thessaloniki)

Ouzou Melathron: Selanik’in tam merkezinde harika servise sahip bu tavernada en lezzetli Yunan yemeklerini yiyebilirsiniz. Akşam saatlerinde ise tarifsiz bir atmosfere bürünüyor. (Adres: Karipi 21, Thessaloniki 546 24)

ucakbileti_sorgula (1)

Dia Tauta: Harika müziklere sahip Dia Tauta sıcak bir ortama sahip. Çalışanlar gayet ilgili. Eğlenceli bir gece için tercih edilebilir. (Adres: Vatikiotou 6-8, Thessaloniki 54623)

Selanik Gece Kulüpleri

Selanik gece hayatı için eğlenceli gece kulüpleri:

Gece kulübü olarak Selanik’in sahilindeki Coral‘ı tavsiye ederiz. Genellikle Selanik’teki elit kesimin gittiği bir kulüp. Popüler yabancı ve yunan pop şarkıları çalıyor.

Gece kulübü olarak diğer bir önereceğimiz yer ise Eightball Night Club. Alternatif Rock ve Elektronik müzik çalıyorlar. Yaklaşık 8 Euro bir giriş ücreti veriyorsunuz ve ilk içki ücretsiz. Gitmeden önce konser olmadığına emin olmalısınız çünkü bu mekanda konserler de olabiliyor.

Bedroom Club: Selanik’in en eğlenceli gece kulüplerinden biri Bedroom Club, hit müzikler ve ışık şovlarıyla sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet veriyor.

Dogs Bar: Selanik’e gidip, gece hayatı yaşamak isteyenlerin mutlaka uğraması gerektiği Dogs Bar genellikle gençler tarafından tercih edilmektedir.

Selanik gezilecek yerler yazımızda şehirdeki görülmesi gereken tüm yerlere ulaşabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here