Selanik Havaalanı – Şehir Merkezine Ulaşım
Selanik

Selanik Havaalanı – Şehir Merkezine Ulaşım

Selanik havaalanı, Yunanistan’ın en büyük ikinci havaalanıdır. Şehir merkezinden 14 km uzaklıktadır ve yılda yaklaşık 3.5 milyon kişi tarafından kullanılır.

selanik havaalani
Selanik Uluslararası Havaalanı

Selanik Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Selanik havaalanından şehir merkezine halk otobüsleri, taksi veya araba kiralayarak ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile ulaşım: Selanik havaalanından OASTH halk otobüslerine binip şehir merkezine gitmek 30-40 dakika sürmektedir. 78, 78A ve 78N numaralı hatlar havalimanından şehir merkezine gider. 78 numaralı otobüs her yarım saatte bir kalkar. 78A ise günde sadece bir kere, saat 05:00’te hizmet verir. Şehir merkezi Platia Aristotelous durağıdır. Gece havalimanı ulaşımını ise 78N numaralı otobüs sağlamaktadır. Biletinizi otobüse bindikten sonra içerde yer alan makinadan alabilirsiniz. Bilet ücreti 2€, öğrenci 1€.

Taksi: Selanik havaalanından şehir merkezine taksi ücreti ortalama 20€ tutmaktadır. Yolculuk yaklaşık 25-30 dakika sürer. Yoğun saatlerde bazen taksi bulmak zorlaşabildiği için önceden online rezervasyon yapmanız önerilir.

Araba kiralama: Selanik havaalanından Hertz, Avis, Budget, Europcar ve Sixt firmalarından araba kiralayabilirsiniz. Ancak havaalanında araba kiralamak yerine bu işlemi online yaparsanız hem fiyattan hem de zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Selanik’te Konaklama Önerileri

Selanik’te Aristotelous Meydanı Çevresi, Sahil Bölgesi veya Ladadika Bölgesinde kalmanızı öneriyoruz. Merkezi oteller ve ucuza konaklamak için tavsiyelerimizi Selanik’te Nerede Kalınır yazımızdan okuyabilirsiniz.

Selanik Gezi Rehberi yazımızda şehirle ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

sinanys

Never stop exploring!

İlginizi Çekebilir

Aristoteles Meydani

Aristoteles Meydanı

bizans kulturu muzesi

Bizans Kültürü Müzesi, Selanik

ataturk evi muzesi

Atatürk Evi Müzesi, Selanik

beyaz kule selanik

Beyaz Kule, Selanik

selanikten ne alinir

Selanik’ten Ne Alınır? Alışveriş Rehberi

Disqus shortname is required. Please click on me and enter it

LEAVE A COMMENT