Ana sayfa Yunanistan Selanik Selanik Havaalanı – Şehir Merkezine Ulaşım

Selanik Havaalanı – Şehir Merkezine Ulaşım

1481
0
PAYLAŞ
selanik havaalani
Selanik Uluslararası Havaalanı

Selanik havaalanı, Yunanistan’ın en büyük ikinci havaalanıdır. Şehir merkezinden 14 km uzaklıktadır ve yılda yaklaşık 3.5 milyon kişi tarafından kullanılır.

Selanik Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Selanik havaalanından şehir merkezine halk otobüsleri, taksi veya araba kiralayarak ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile ulaşım: Selanik havaalanından OASTH halk otobüslerine binip şehir merkezine gitmek 30-40 dakika sürmektedir. 78, 78A ve 78N numaralı hatlar havalimanından şehir merkezine gider. 78 numaralı otobüs her yarım saatte bir kalkar. 78A ise günde sadece bir kere, saat 05:00’te hizmet verir. Şehir merkezi Platia Aristotelous durağıdır. Gece havalimanı ulaşımını ise 78N numaralı otobüs sağlamaktadır. Biletinizi otobüse bindikten sonra içerde yer alan makinadan alabilirsiniz. Bilet ücreti 2€, öğrenci 1€.

Taksi: Selanik havaalanından şehir merkezine taksi ücreti ortalama 20€ tutmaktadır. Yolculuk yaklaşık 25-30 dakika sürer. Yoğun saatlerde bazen taksi bulmak zorlaşabildiği için önceden online rezervasyon yapmanız önerilir.

App_indir_banner_mobil

Araba kiralama: Selanik havaalanından Hertz, Avis, Budget, Europcar ve Sixt firmalarından araba kiralayabilirsiniz. Ancak havaalanında araba kiralamak yerine bu işlemi online yaparsanız hem fiyattan hem de zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Selanik’te Konaklama Önerileri

Selanik’te Aristotelous Meydanı Çevresi, Sahil Bölgesi veya Ladadika Bölgesinde kalmanızı öneriyoruz. Merkezi oteller ve ucuza konaklamak için tavsiyelerimizi Selanik’te Nerede Kalınır yazımızdan okuyabilirsiniz.

Selanik Gezi Rehberi yazımızda şehirle ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

ucakbileti_sorgula (1)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here