Ana sayfa Asya Singapur Singapur’da Para Tasarrufu Etmenin Yolları

Singapur’da Para Tasarrufu Etmenin Yolları

143
0
PAYLAŞ
little-india-singapore
Küçük Hindistan

Singapur pahalı bir şehir. Lüks oteller, alışveriş merkezleri ve restoranlar bazen bütçenizi zorlayacak seviyede olabilir. Özellikle sırt çantalı gezginler ve az bütçeyle seyahat edenler için Singapur’da ucuza gezmek ve para tasarrufu yapmak için yöntemleri bir araya getirdim.

  • Singapur küçük bir şehir olduğundan dolayı bol bol yürümenizi öneririm. Yürüyerek yeni yerler keşfetmek, her sokakta farklı bir binayla veya dükkanlarla karşılaşmak ayrı bir deneyim olacaktır. Taksiden uzak durup toplu ulaşım araçlarını tercih edin. Eğer kalacağınız yere toplu ulaşım ile ulaşmanız gerekiyorsa Singapore Tourist Pass alarak ulaşımı daha uyguna getirebilirsiniz. 1 günlük Singapore Tourist Pass ücreti 10$. Gün sonuna kadar sınırsız toplu ulaşım araçlarını kullanabiliyorsunuz. İki günlük 16$, üç günlük 20$. Tekli bilet seçeneğinden çok daha karlıya geliyor. Bu kartı alabileceğiniz noktaları haritada görmek için tıklayın.
  • Ucuz yiyecekler tercih edin. Küçük Hindistan ve Chinatown bölgelerinde birkaç dolara ucuz yiyecekler bulabilirsiniz. Eğer geleneksel ve farklı lezzetler arıyorsanız Smith Street bölgesine bir göz atın. Aynı yiyecekler burada 5-6$ daha ucuza satılıyor.
  • Singapur’da alkol pahalı. Bu da alkole biraz limit koymamıza neden oluyor. Ancak Happy Hour düzenleyen mekanların belirli saatlerinde orada olursanız ücretsiz ikramlarla veya indirimli fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Mekanların tabelalarında veya menülerinde happy hour saatlerini ve günlerini görmeniz mümkün.
  • Singapur’da konaklama da pahalı. Bu yüzden Couchsurfing tercih edebilirsiniz. Couch ararken biraz daha özenmeniz gerekiyor. Buradaki couch’lar otellerin pahalı olduğu için tercih edildiklerinin farkında. Bu yüzden kendinizi biraz daha samimi ve farklı gösterirseniz seçilme olasılığınız artar ve otellere yüksek paralar ödemezsiniz. Yine de konaklamayı otellerde veya ev kiralayarak tercih etmek isteyenler için yazım: Singapur’da Nerede Kalınır, Otel Tavsiyeleri
  • Ücretsiz şehir turlarına katılın. Bazı şirketler uzman rehber dahilinde ücretsiz şehir turu düzenliyor. Bunlardan bir tanesi Footprints. Singapur’un kültürü, tarihi ve sanatı hakkında bilgi almak için güzel bir fırsat.
  • Singapur’da musluktan su içebilirsiniz. Gayet temiz ve sağlıklı olan musluk suyu sayesinde marketlerdeki pahalı sulara para harcamanıza gerek yok.
  • Doğayı keşfedin. Singapur’da ücretsiz girebileceğiniz birçok park bulunuyor. Bukit Timah Nature Reserve ve Botanik Bahçeler buna örnek.
  • Ücretsiz etkinliklere katılın. Her cuma, cumartesi ve pazar akşamı Esplanade salonunda ücretsiz rock konseri düzenleniyor. Her akşam 8:00 – 9:30 arasında Marina Bay Sands çevresinde su ve ışık gösterisi de var.

Singapur’u keşfetmeye aşağıdaki yazılarımdan devam edebilirsiniz!

[imagebox maintitle=”Singapur Gezilecek Yerler” subtitle=”” image=”https://www.gezirehberleri.com/wp-content/uploads/2017/03/marina-bay-sands.jpg” color=”white” space=”60″ link=”https://www.gezirehberleri.com/singapur-gezilecek-yerler/”] [imagebox maintitle=”Singapur’dan 15 İlginç Yasak” subtitle=”” image=”https://www.gezirehberleri.com/wp-content/uploads/2017/03/singapur-sakiz-yasagi.jpg” color=”white” space=”60″ link=”https://www.gezirehberleri.com/singapur-yasaklari/”]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here