Ana sayfa Portekiz Lizbon Sintra Hakkında Bilgi & Gezilecek Yerler

Sintra Hakkında Bilgi & Gezilecek Yerler

711
0
PAYLAŞ
sintra
Sintra

Portekiz’in Başkenti Lizbon’dan 30 dakikalık mesafede bulunan bu cennet kasaba, ülkeye gelen turistlerin mutlaka uğradığı nadir kasabalardan biridir. UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde bulunan kasaba, Birbirinden güzel romantik yapıları, yemyeşil doğası, Endülüs zamanından kalan kalesi ve bir pesi masalından kaçmış gibi duran Pena Sarayı sayesinde gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Bu güzel kasabayı sindire sindire gezdiğiniz takdirde tüm güzelliklerine şahit olacaksınız. Engebeli ve dik yollardan yürümekten yorulursanız, merkezde bulunan Priquita pastanesinde giderek mükemmel bir kahve içebilirsiniz. Ayrıca bu pastanede yöresel tatları da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sintra Gezilecek Yerler

Pena Sarayı

Kasabanın en güzel yapılarından biri de Pena Sarayıdır. Kasabaya gelip de bu sarayı görmeden giden hiçbir turist yoktur. Saray şekil itibariyle bir kartal yuvasını andırıyor ve Sintra’ya kuş bakışı bakan bir konumda inşa edilmiş. 18. Ve 19. Yy da Portekiz hanedanlığının yazın kullanılan sarayı olarak faaliyet göstermiştir. 1755 depreminde harabeye dönmüş ve 1838 yılında kral eşi Fernando 2. Tarafından restore edilmiştir. Bu Restorasyon sadece saraya yazlık olarak kullanılması adına yapılmıştır. O kadar görkemli ve büyük bir saray ki, kadraja sığdırmak neredeyse imkânsız gibi bir şey. Renkli ve masalsı tasarımı, eşsiz manzarası ve upuzun yürüyüş yolları ile uzun saatlerin ayrılabileceği bir yer. Sarayın etrafı mutlaka gezilmeli ve ormanda bir yürüyüş yapılmalı.

Bu kasabayı yeşillikleri ile ülkemizdeki Karadeniz illerine çok benzetebilirsiniz. Tertemiz bir havası ve kristal mavisi sularıyla eşsiz bir kasabadır. Ayrıca şehirde Sintra Sarayı da bulunmaktadır.

App_indir_banner_mobil

Milli Saray (Palácio Nacional de Sintra)

Gotik stilinde inşa edilen bu saray, Sintra’nın kalbinde bulunuyor ve Sintra’ya gelen çoğu turist tarafından ziyaret ediliyor. 15. yüzyıldan itibaren var olan bu sarayın içi de görmeye değer. İçerde bulunan odaların her biri özenle dekore edilmiş.

Monserrate Sarayı

ucakbileti_sorgula (1)

Monserrate Sarayı, Sintra’nın en küçük ve en az ziyaret edilen sarayı olabilir. Ancak yine de bu sarayın güzelliği es geçilmemeli. Her ne kadar Portekiz tarihinde önemli bir yere sahip olsa da, mimarisi İngiliz Sir Francis Cook’a ait.

The Moorish Castle

Sintra bölgesini korumak amacıyla 9. yüzyılda inşa edilen bu kaleyi görmemek imkansız. Her ne kadar doğa olayları, depremler ve yangınlardan etkilense de hala eski ihtişamını koruyor.

Quinta da Regaleira

Sintra’da 19. yüzyıldan kalma bir konak olan Quinta da Regaleira, zamanında Portekiz’in en zengin adamı tarafından inşa edilmiş. Konakta birçok gizli tünel, bahçe ve semboller hala esrarengizliğini koruyor. Ayıca meşhur ters kule de bu bahçede yer almaktadır.

Öneriler

Kasabaya vardığınızda size konaklama için yardımcı olan birçok insanla karşılaşabilirsiniz. Ancak kasaba turistik bir yer olduğu için otel bulma konusunda problem yaşamazsınız. Otel seçiminde dikkatli olmanız gerekir çünkü fiyatlar çok uçuk ve güzel otel bulmak sıkıntılı. Bu doğa güzelliğini bol bol fotoğraflayıp bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin! Lizbon gezilecek yerler listenizin bir köşesinde kesinlikle bulunması gereken bu kasabayı kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Sintra Kasabasına Nasıl Gidilir?

Kasabaya havalimanından direk gitmek istiyorsanız, taksi tutmanız sizin için daha iyi olacaktır. Ancak Lizbon merkezden gidecekseniz toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Ülkemize göre fiyatları çok daha uygundur ve kısa sürede ulaşım sağlıyorlar. Yaklaşık 30 dakikalık bir yoldan sonra kasabaya ulaşabiliyorsunuz. Rossio tren garından kalkan trenlerin bilet ücreti 2.15 Euro. Rossio tren garına ise metroyla ulaşabiliyorsunuz.

Açık adres; Portekiz/ Lizbon / Sintra

otobusbileti_sorgula2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here