Ana sayfa Şehirler Avrupa Stockholm Gece Hayatı

Stockholm Gece Hayatı

545
0
PAYLAŞ

Stockholm yakından takip edenlerin bileceği gibi ünlü birçok DJ’in memleketi. Yıl boyunca da farklı mekanlarda sık sık konser veriyorlar. İyi müzik dinlemek için harika şehir.

Kötü haber, çoğu kulüp sabaha karşı 3’te kapanıyor. İyi haber, partinin ve müziğin durması için erken bir saat olsa da eğlenceye doyuyorsunuz. Dışarı çıktığınızda, yaz aylarındaysanız Güneş henüz batmamış oluyor. Masmavi bir gökyüzüne bakmaya devam ediyorsunuz. İşte Stockholm‘e münhasır bir güzellik!

Kulüplerin çoğu da şehir merkezinde yer alıyor. İnsanların enerjisi güzel ve giyimleri çok tarz. İşte eğlenceye doyacağınız, güzel insanlarla tanışabileceğiniz, Stockholm gece hayatı mekanları listesi:

1- Sturecompagniet

App_indir_banner_mobil

3 katlı, 5 dans pistli devasa ve süper eğlenceli mekan. İçerisi gece kulübünden çok, eski bir balo salonu gibi görünüyor.

Çoğunlukla bütün katlarda İsveçli DJler çalıyor. Kalabalığın enerjisi yüksek, içeriye girmek ise kolay değil. Saat 11.30’dan önce giderseniz şansınız daha yüksek olabilir.

Adres:
Sturegatan 4, 114 35 Stockholm

ucakbileti_sorgula (1)

2- Hell’s Kitchen

İşte Stockholm’den içeri girişin en zor olduğu kulübü. Ama kartları doğru oynarsanız, neden başaramayasınız?

İsmine yaraşır biçimde dekorasyonda duvarda asılı kuru kafalar ve kemikler kullanılarak, “ölüm” teması işlenmiş. Kulüpte şampanya en çok tüketilen içeceklerden. Kalabalık parti sever gençlerden oluşuyor ve enerjik. Müzik ise ana akım house/tekno.

Adres:
Sturegatan 4, 114 35 Stockholm

3-Rose

Devasa pencereler, altın çerçeveli aynalar, geniş terası ile bu kulüp sizi sabaha kadar ayık tutacak. Şehrin en popüler eğlence mekanlarından biri.

Daima hoş İsveçli bir dans kitlesi oluyor içeride, Rose size de dans dolu bir hafta sonu vaat ediyor. Dansı bir saniyeliğine durdurmak ya da sıkılmak imkansız! Stockholm gece hayatı için muazzam bir deneyim.

Adres:
Hamngatan 2, 111 47 Stockholm

otobusbileti_sorgula2

4- White Room

Stockholm’ün elit kulübü ve bir klasik, görmemek olmaz. Üstelik saat 3’ten sonra da açık! Dans pisti saat sabah 6’ya kadar müzik severlere açık.

Kalabalık genelde hep güzel giyimli, Stockholm’ün meşhur Djlerini burada duymak mümkün.

Uzunca bir sıra olduğundan saat 11 gibi erkenden gitmek faydanıza olacaktır. Sırada lokal arkadaşlar edinmek ise işinizi kolaylaştırır.

Adres:
Jakobsbergsgatan 29, 111 44 Stockholm

5- Laroy

Bu kulüp genelde Stockholm’ün parası olan ve caka satmayı seven gençlerine hitap ediyor. Eğer buraya gitme niyetiniz varsa, kıyafetinizi buna göre seçmelisiniz, aksi takdirde kati suretle red yersiniz.

İçerideki atmosfer ise son derece çekici ve heyecan verici. Müzik gayet iyi, dans pisti halinden çok memnun insanlarla dolu. Ayrılmak istemeyebilirsiniz.

Gitmeden önce cüzdanınızın dolu olduğundan emin olun, bulaşık yıkamak istemezsiniz! Şaka bir yana uyaralım cidden pahalı bir kulüp. İmkanınız elveriyorsa, görmeye ve deneyimlemeye değer.

Adres:
Biblioteksgatan 23, 114 35 Stockholm

kaynak: The Hungrypartier

Bonus: Stockholm- Talin Cruise Turu

Stockholm’deki hostuma gece hayatını sorduğumda bana alkolün çok pahalı olduğunu, dolayısıyla gece hayatının da pahalı olduğunu söyledi. Fakat kendisinin ve eşinin gençliğinde yaptıkları cruise turlarından bahsetti. Estonya Talin’e giden hafta sonu yatları ile seyahat edip çok eğlendiklerini, bolca dans ettiklerini ve bana da bir dahaki gelişimde mutlaka plana eklemem için önerdiğini söyledi. Ben deneyimlemedim ancak böyle de bir şey varmış diye buraya fikri yazıyorum. Siz benden önce denerseniz lütfen bana da haber verin 🙂

Stockholm gece hayatı yazımızın sonuna geldik. Şehirde nerede kalacağınız konusunda fikre ihtiyacınız varsa Stockholm’de nerede kalınır? yazımızı okuyabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here