Ana sayfa Macaristan Budapeşte Szimpla Kert, Budapeşte

Szimpla Kert, Budapeşte

481
0
PAYLAŞ
budapeşte ruin bar

Szimpla Kert Budapeşte’nin, hatta dünyanın en güzel hamburgerlerinin ve pizzalarının yapıldığı yerdir. Hem iç odaları hem de dış bahçesi kapalı bir sokağı andırır. Harabe ve yıkık formatta inşa edilen dış bahçesi sayesinde ayın saçtığı muazzam ışığı görmeniz mümkündür. Büyük alan, harika tasarım ve günün her dakikası farklı alternatifler sunabilen bir ortam. Bu mekâna her geldiğinizde en az 10 yeni insanla tanışabilirsiniz ya da tek başınıza oturarak keyifle biranızı yudumlayabilirsiniz. Giden insanları çoğunlukla tekrar gittiği anlatılamayacak kadar güzel bir yer. Yer yer çatısız ve dekoru sürekli değişen bir bar. Budapeşte gece hayatının vazgeçilmez güzide mekânlarından biridir. Şehirdeki tüm barları gezdiğiniz zaman buradan daha iyi yiyecek sunan, müzik çalan, parti/konser düzenleyen ve ambiansı heyecan veren başka bir yer olmadığını göreceksiniz. Tek kelimeyle benzersiz ve görülmeye değer.

Mekânda 5-6 tane bar ve kokteyl barı bulunmakta. Tüm Budapeşte halkının severek geldiği bu bar özellikle Mart ve Nisan aylarından sonra Ekim ayının sonuna kadar da tadı çıkıyor. En nihayetinde bu bar açık hava tarzında olduğundan soğuk havalarda pek tercih edilmemektedir. İçine girildiğinde sanki 50 yıllık müdavimmiş gibi bir hissiyat uyandırıyor ve tuvaletlerindeki duvarlara yazılan yazılar oku oku bitmiyor. Her bakımdan özgürlük sunan bayrak bir yer. Biralar 550 Forint ve malzemeniz varsa bahçesini coffee shop olarak da kullanabiliyorsunuz. Çok güzel kokteyl sunumu yapılmakta ve ortalama 2.000 Forinte yani 21 TL ye satılmaktadır. Rock, chillout ve jazz tarzında müzik ziyafetleri veriliyor. Barda self servis sistemi olduğu için illaki bir şeyler içmeniz için zorlanmıyorsunuz.

Tavsiyeler

Aynısı Berlin’de de vardır ancak gerçekten eğlenmek istiyorsanız Budapeşte’dekini tercih etmenizi öneririz. Self servis olduğu için dilerseniz içeceklerinizi dışardan daha ucuza alıp içeride tüketebilirsiniz. Ortalama 20 kişilik masalar ile tasarlandığı için tanımadığınız insanlar ile kısa sürede iletişim kurabilir ve yeni dostlar edinebilirsiniz. Szimpla Kert’in üst katına da çıkıp her odasını tek tek gezmenizi tavsiye ediyoruz. Gitmişken Macar biralarından Arany Aszok, Dreher veya Soproni’yi deneyebilirsiniz.

App_indir_banner_mobil

Szimpla Kert’e Nasıl Gidilir?

Avrupa’daki en önemli sinagoglardan biri olan ‘’dohany sinagoguna’’ yaklaşık olarak 4 dakika uzaklıktadır. Dilerseniz Metro istasyonundan dilerseniz de RER duraklarından kolayca ulaşabilirsiniz. Budapeşte’nin en büyük tramvay hattı 4-6 ile Wesselenyi Utca veya Blaha Lujza duraklarında indikten sonra 5-10 dakikalık bir yürüyüşün ardından da ulaşma imkanınız var.

Açık adres; Kazincyz u. 14 – 1075 – Budapest – Macaristan

Szimpla Kert, herkesin Budapeşte Gezilecek Yerler listesine eklemesi gerektiği, her ne kadar bar da olsa yapısıyla turistik bir mekandır.

ucakbileti_sorgula (1)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here