Ana sayfa İspanya Madrid Thyssen Bornemisza Müzesi – Madrid

Thyssen Bornemisza Müzesi – Madrid

264
0
PAYLAŞ
Thyssen-Bornemisza
Thyssen-Bornemisza Müzesi

Thyssen-Bornemisza Müzesi Madrid’de yer alan önemli müzelerden birisidir ve müze, tarih gezintilerinde de sürekli gezi rotasında yer almaktadır.

1992 yılında kurulan yapı, yakın tarih açısından güzel bir yer olarak gözükebilir. Fakat müze içerisinde oldukça eski yıllara tarihlenen eserler yer almaktadır. Özel bir vakıf tarafından yönetimi yapılan Thyssen-Bornemisza Müzesi, bu bakımdan daha nadide eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Müzenin Thyssen-Bornemisza Müzesi olarak adlandırılmasındaki en önemli etken ise müzenin kurucusudur. Bölgenin en önemli iş adamları arasında yer alan Baron Hans Heinrich Thyssen-Bornemisza tarafından hazırlanan özel koleksiyon müzede sergilenir ve yapılan katkılar ile birlikte müzeye iş adamının ismi verilmiştir.

Madrid’in önemi müzelerinden biri olduğu için burayı Madrid gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Müzede Neler Var?

App_indir_banner_mobil

Müze genelde resim ağırlıklıdır ve dönemin önemli ressamları tarafından yapılan pek çok eser sergilenmektedir. Sergide resmi bulunan ressamlardan bazıları Jan van Eyck, Albrecht Dürer ve Hans Holbein’dir. Zaman zaman müzedeki eserlerin müzayede yolu ile satıldığı da görülür. Bu tür durumlarda çok yüksek fiyatlar ile eserler alıcı bulmaktadır ve bu yüzden sanatla ilgilenen kişiler için önemli merkezlerden birisi haline gelmiştir.

Giriş Ücreti

Thyssen-Bornemisza Müzesi için giriş ücretlidir. Bu bakımdan kişilerin önceden bileti işlemlerini halletmesi gerekir. İnternet sitesi üzerinden de bilet satışı yapıldığından dolayı ziyaret öncesinden online olarak da bilet satın alabilirsiniz. Böylece gezi sırasında bilet konusunda sorun yaşamadan Thyssen-Bornemisza Müzesi gezilebilir. Müze giriş için ücretlendirme farklı şekillerde yapılmaktadır.

ucakbileti_sorgula (1)

Normal bilet: 12€

7 kişilik gruplarda kişi başı: 10 Euro

Öğrenci: 8 Euro

65 yaş üzeri kişiler: 8 Euro

12 yaş altındaki çocuklar: Ücretsiz

Aynı zamanda müze kart veya Madrid şehir kartı gibi kartlara sahip olan kişiler için de ücretsiz giriş imkanı bulunuyor. Kartı bulunan kişiler çok daha ekonomik bir şekilde bölgeye gezi yapabilmektedir.

Ziyaret Saatleri

Salı – Pazar: 10:00 – 19:00

otobusbileti_sorgula2

Pazartesi: Kapalı

Thyssen-Bornemisza Müzesi’ne Ulaşım

Thyssen-Bornemisza Müzesi için ulaşım konusunda en kolay tercih metrodur. 2 numaralı hat ile kolay bir şekilde Banco de España İstasyonu üzerinden müzeye geçiş yapabilirsiniz.

Müzelerin dışında Madrid’de görülmeye değer 10 yazıya Madrid’de Görülmesi Gereken Yerler yazımızdan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here