Ana sayfa Seyahat İpuçları Türkiye’nin En Huzurlu Tatil Yerleri

Türkiye’nin En Huzurlu Tatil Yerleri

1427
0
PAYLAŞ
gumusluk-bodrum

Bu yazımızda şehir hayatından uzaklaşıp kafa dinlemek isteyen tatilcilere, Türkiye’nin en huzurlu tatil yerlerini sunacağız.

1 – Gümüşlük (Bodrum)

Bodrum yarım adasının en ucunda bulunan Gümüşlük beldesi, tatil yapılacak en huzurlu ve sakin yerlerden biri olarak listemize giriş yapıyor. Bodrum’un merkezinden yaklaşık 45 dakika içerisinde buraya ulaşabilirsiniz. Bodrum’un diğer bölgelerinin aksine sessiz, sakin, kendine has bir havası vardır. Sahilden yürüyerek gidilen Tavşan Adası bu beldede yer almaktadır. Denize girmek için ufak ama şirin bir sahili bulunmaktadır. Sahil boyunca uzanan sofralarda rakınızı içip, muhteşem gün batımına kendinizi bırakabilirsiniz. Ayrıca sahilde Jazz Cafe ve Club Gümüşlük de popüler mekanlar arasında.

2 – Bozcaada (Çanakkale)

App_indir_banner_mobil

Son yıllarda iyice popülerleşse de sakin ve huzurundan hiç bir şey yitirmeyen Bozcaada da listemizde yer alıyor.

Geyikli İskelesinden yaklaşık 30 dakika içerisinde adaya ulaşılabiliyor. İlk defa gideceklere tavsiyem arabanızı Geyikli İskelesi’nin yakınındaki otoparka bırakıp, yaya olarak vapura binmeniz. Bunun sebebi vapura binecek araç trafiğinin çok olması ve Bozcaada’daki minibüslerle her yere çok kısa sürede ulaşabilmeniz. Adaya gittiğinizde Rum mahallelerinde kaybolmak istercesine dolaşıp, Polente veya Bakkal Pub’da Bozcaada’ya özgü şarabınızı tadabilirsiniz. Yüzmek isterseniz Ayazma Plajı’nın serin sularını tercih edebilirsiniz. Yel değirmenlerinin olduğu bölge gün batımı için oldukça tavsiye edilen bir bölgedir, şarabınızı kapıp buraya mutlaka gitmelisiniz. Gece de Rum mahallelerindeki şirin meyhanelerde geceyi tamamlayabilirsiniz.

3 – Ayvalık

ucakbileti_sorgula (1)

Ayvalık, şirin mi şirin Cunda adası ile birlikte listemizde yer buluyor. Sabah saatlerinde Şeytan sofrasının muhteşem manzarası eşliğinde kahvaltı yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Gün içerisinde Ayvalık’ın en popüler plajı olan Sarımsaklı plajında yüzebilirsiniz. Ayvalık’tan arabayla yaklaşık 15 dakika içerisinde Cunda adasına ulaşabiliyorsunuz. Özellikle geceleri Rum tavernaları oldukça hareketli oluyor. Bu tavernalardaki Midilli Uzo’larını tatmanızı tavsiye ederiz.

4 – Assos (Çanakkale)

Tarihin doğayla birleştiği etkileyici bir yer olan Assos da listemizde yer alıyor. Assos beldesinin en tepesinde Athena Tapınağı yer alıyor. Buradan manzara ve özellikle Midilli adasının manzarası gerçekten harika. Tapınağı gezdikten sonra köy içerisinde hoşça vakit geçirebilirsiniz. Denize girmek isterseniz Kadırga Koyu’nu tavsiye ederim. Upuzun bir plaj ve oldukça sessiz sakin. Denizi de bir o kadar güzel.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here