Ana sayfa Şehirler Avrupa Varşova’dan Ne Alınır? Varşova Alışveriş Rehberi

Varşova’dan Ne Alınır? Varşova Alışveriş Rehberi

1734
0
PAYLAŞ
varsovadan ne alinir

Polonya’nın başkenti Varşova‘ya kadar gidip, seyahatinizden eliniz boş dönmek istemiyorsanız aşağıdaki önerilerimiz işinize yarayabilir. Hem kendinize Polonya’da geçirdiğimiz zamanları anımsatacak hem de çevrenizdekileri sevindirecek birçok hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Hediyelik Eşyalar: Dünyanın her şehrinde olduğu gibi Varşova’da da şehrin simgesini içeren kupa bardaklar, şapkalar, tişörtler ve aksesuarlar var. Genellikle kırmızı beyaz olan bu hediyeliklerden en çok şapkalar satılıyor.

El Yapımı Eserler: Varşova’da özellikle ünlü isimler tarafından yapılmış birçok sanat eseri, hediyelik eşya dükkanlarında veya antikacılarda satılmaktadır. Özel bir hediye almak istiyorsanız el yapımı takıları da tercih edebilirsiniz. Üzerine elle özenle yapılmış resimlerin yer aldığı cam ev eşyaları veya tahta süsler de hediye için ideal.

Porselen ve Bardak: IRENA herkes tarafından bilinen bardak markası. CMELOW ise porselen. Bu markaları Polonya’da herkes bilmektedir. Oldukça kaliteli ürünler üretirler. Ayrıca üzerlerinde bulunan eşsiz geleneksel izler size Polonya’yı hatırlatacak.

App_indir_banner_mobil

Geleneksel Süsler: El yapımı oyuncaklar, kutular ve satranç takımları. Şehrin çoğu turistik bölgesinde bulunan hediyelik eşya dükkanlarında üzerinde Polonya ve Varşova izlerinin bulunduğu birçok süs ve eşya bulabilirsiniz.

Vodka: Polonyalıların vodkaya olan tutkusundan bahsetmeme gerek yok. Herkes tarafından bilinen Polonya vodkalarından Zubrowka neredeyse tüm dünyada satışa sunuluyor. Zubrowka’yı Polonya’dan şehrinize götürmek isteyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ben Soplica’yı da öneriyorum. Süt ile içilebilen bu vodka farklı bir deneyim katmıştı.

Yiyecek & Tatlı: Polonya’dan alabileceğiniz meşhur yiyecekler; Polonya sosisi, jambon, bal, mantar ve salatalık. Ayrıca farklı aromalara sahip çikolatalardan da seçim yapabilirsiniz. Hediyelik eşya dükkanlarında hepsini içeren hediye paketleri bulunmaktadır.

ucakbileti_sorgula (1)

Hediyelik eşyaları bulabileceğiniz birkaç “souvenirs” önerisi:

GIFTS AND SILVER by NEPTUNEA
Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 47/51

Abonda
Adres: ul. Śniadeckich 12/16

Bolesławiec Pottery
Adres:  ul. Prosta 2/14

Varşova gezilecek yerler yazımıza giderek şehirde görülmesi gereken yerlere ulaşabilirsiniz. Şehirde konaklamayla ilgili tavsiyelere ihtiyacınız varsa Varşova Otel Tavsiyeleri yazımız da işinize yarayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here