Ana sayfa Fransa Paris Victor Hugo Caddesi

Victor Hugo Caddesi

224
0
PAYLAŞ
victor hugo caddesi
Place Victor Hugo

Victor Hugo Caddesi Paris‘in 16. Bölgesinde bulunan ve aynı zamanda Êtolie olarak adlandırılan bir caddedir. Şehirdeki en uzun on iki caddeden biridir. Cadde üzerinde 2 adet Metro istasyonu yer alır. Başlangıçta adı ‘’avanue de Saint-Cloud olan bu cadde 1881 yılında değiştirilerek Victor Hugo Caddesi oldu. Caddeenin uzunluğu yaklaşık olarak 1.825 Km’dir ve Chaillot boyunca uzanır. 36 metre genişliğe sahiptir ve şehrin en prestijli caddesidir. Caddede sağlı sollu yüzlerce bina bulunur. Bu cadde Victor Hugo’nun son günlerini geçirdiği Humbert sitesine ev sahipliği yapmıştır ve adını buradan almıştır. Caddenin ismi 28 Şubat 1881 yılında Victor Hugo’nun 79 yaşına girmesi ile değiştirildi. Daha sonra yaşadığı bina 1907 yılında cephesi değiştirilerek çeşitli ödüller kazanması sağlandı.

Her yıl yüzbinlerce turistin gezdiği bu caddede Victor Hugo’nun yaşadığı ev ziyaret edilir. Ayrıca bu caddede yüzlerce alışveriş merkezi bulunmaktadır. Cadde üzerinde gezilebilecek diğer bir yer Vinci Parkıdır. Ayrıca şehrin zengin mutfağının sergilendiği her bütçeye uygun restoranlar bulunuyor. Cadde onlarca kavşakla birleşiyor ve bu kavşaklardan bazıları çok değerli sanat eserleri ile süslenmiş durumda. Bazılarında ünlü kişilerin heykellerini de görmek mümkün olabiliyor. Charles de Gaulle’den başlayan bu cadde Henri-Martin’de son bulur. Çok eğlenceli bir yer olan bu caddede çeşitli etkinliklerde yapılmakta. Cadde kenarlarında müzik yapan insanlar, manzara resmi çizen ressamlar ve ilginç binalarıyla görülmeye değer bir yer. İlk bölümleri 36 metre olmasına rağmen ilerledikçe daha geniş bir caddeye dönüşür. En büyük kavşağının adı da Victor Hugo Kavşağıdır. Etrafında yemyeşil bahçe ve parklar bulunduran cadde Paris’e gidildiğinde kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Tavsiyeler

Caddede gezinti bütçenize göre restoran seçimi yapmaya özen gösterin. Bazı restoranlar aşırı lüks olduğu için bütçenizi zorlayabilir. Çevresinde bulunan park ve bahçelere giriş ücretsizdir. Zaman sınırı olmaksızın istediğiniz zaman caddeyi gezebilirsiniz.

Victor Hugo Caddesine Nasıl Gidilir?

Eğer Eiffel kulesinden buraya geçmek istiyorsanız kulenin yanındaki köprüyü kullanarak karşı tarafa geçin ve yürüyerek dümdüz ilerledikten 10 dakika sonra caddeye ulaşmış olursunuz. Bunun dışında RER otobüs duraklarını kullanarak da şehrin her yerinden caddeye kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

App_indir_banner_mobil

Açık adres; 16. Bölge – Fransa – Paris

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here