Viyana Gece Hayatı
Viyana

Viyana Gece Hayatı

Viyana her ne kadar klasik müziğin başkenti olsa da gece hayatı oldukça eğlenceli. Özellikle yazın gece kulüpleri sabaha kadar hizmet veriyor. Metrolar her ne kadar 00:30’a kadar çalışsa da gece otobüsleri ulaşımı kolaylaştırıyor. Zevkinize göre gece eğlenebileceğiniz bir mekan bulabilirsiniz. Bizden birkaç öneri:

Gece Kulüpleri

B72: Viyana’nın en bilindik gece kulübü. Herkes tarafından bilinir. Turistler de ilk olarak burayı ziyaret eder. Fiyatlar oldukça uygundur. Giriş ücreti 5-10 euro arasında değişmektedir. Genellikle yabancı popüler müzikler çalar. Viyana‘da gece kulübü sorsanız herkes ilk olarak burayı işaret eder.

Young & Wild: Elektronik müzik seviyorsanız hemen Young & Wild’e gidin. Dünyanın en iyi clublarından birisi olarak bilinen bu club’da gerçekten eğlence anlayışı çok farklı. Alkol fiyatları da uygun.

Prater Dome: Viyana’nın bir diğer bilindik gece kulübü. B72’den daha büyüktür, hatta Viyana’nın en büyük gece kulübüdür. Lazer şovları ve dansçılarıyla meşhurdur. Eğlencenin dibine vurmak için burayı tercih edebilirsiniz. Fiyat olarak biraz pahalı diyebiliriz.

u4 Club Viyana
U4 Club, Viyana

Mosaique: Öğrencilerin gece kulübü. Gençler özellikle burayı tercih ediyor. Uygun fiyat, güzel performans. Haftanın her günü doludur. Özellikle Cuma günleri çeşitli etkinlikler düzenlenir.

U4: Cuma ve Cumartesi günlerinin inanılmaz etkili olduğu, Rock club. Rock müziğini seviyorsanız hiç düşünmeden U4’e gidin. Fiyatlar normal.

Loop: Biraz lüks club diyebiliriz. Daha çok elit kesimin takıldığı bu club’ın bar kısmı da mevcut.

Barlar

Viyana’da barlar sokağı diye adlandırabileceğimiz Seitenstettengasse bölgesinin çevresinde yaklaşık 15-20 adet bar bulunuyor. Bar turu yapmak istiyorsanız bu bölgede zaman geçirebilirsiniz.

Jazzland: İsminden de anlaşılacağı üzere, canlı jazz performanslarının yapıldığı harika bir eğlence mekanı.

American Loos Bar: Harika kokteyller denemek istiyorsanız buraya gitmelisiniz.

hard rock cafe viyana
Hard Rock Cafe Viyana

Hard Rock Cafe Viyana: Çoğu şehirde bulunan Hard Rock Cafe Viyana’da da mevcut. Geleneksel alkolleri burada tadabilir ve Rock müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Tahmin edeceğiniz üzere Viyana’da klasik müzik dinleyip alkol içebileceğiniz birçok mekan da var. Klasik müziğin başkenti Viyana’da Mozart dinleyip biranızı yudumlayabileceğiniz restoranları şehir merkezinde keşfedebilirsiniz.

sinanys

Never stop exploring!

İlginizi Çekebilir

Viyana Alışveriş Rehberi

Viyana’da Ne Yenir? Ne İçilir?

Viyana’da Nerede Kalınır?

Viyana Ulaşım Rehberi

viyana gezi rehberi

Viyana Gezi Rehberi

Disqus shortname is required. Please click on me and enter it

LEAVE A COMMENT