Ana sayfa Seyahat İpuçları Avrupa’da Vize İstemeyen Ülkeler 2021

Avrupa’da Vize İstemeyen Ülkeler 2021

363
0
PAYLAŞ
makedonya

Avrupa’nın çoğu ülkesinde Schengen Vize uygulaması geçerliliğini koruyor ancak vize istemeyen, sadece pasaportla gidebileceğimiz birçok ülke mevcut. Özellikle vize uygulaması olmayan Balkan turu sıkça tercih ediliyor. Avrupa’daki pasaportunuzu ve sırt çantanızı alıp gitmeye değer vizesiz ülkeleri paylaşıyoruz:

ÜlkeSüreBilgi
Andorra90 günVizesiz
Arnavutluk90 günVizesiz
Azerbeycan30 günBakü Havaalanı'nda Vize
Belarus30 günVizesiz
Karadağ90 günVizesiz
Kosova90 günVizesiz
Makedonya90 günVizesiz
Moldova90 günVizesiz
Sırbistan90 günVizesiz
Ukrayna60 günSınırda Vize
Bosna Hersek90 günVizesiz
Ermenistan120 günSınırda Vize
Gürcistan360 günVizesiz ve Pasaportsuz
KKTC90 günVizesiz ve Pasaportsuz

Avrupa’da Vize İstemeyen Ülkeler 2021

Sırbistan

Avrupa’nın en ekonomik ülkelerinden biri olan Sırbistan’da 90 güne kadar vizesiz kalınabiliyor. Başkent Belgrad’ın tarihi ve eğlenceli yaşamını keşfetmek için hemen pasaportunuz ile yola çıkabilirsiniz.

Ukrayna

Kuzey Avrupa’nın güzel ülkelerinden biri olan Ukrayna’ya da vizesiz girebiliyoruz. 60 gün vizesiz seyahat etme hakkınızı Ukrayna’nın birçok güzel şehrinde harcayabilirsiniz. Lviv’den başlamanız şiddetle tavsiye edilir!

App_indir_banner_mobil

Rusya

Kuzey Avrupa’nın bir diğer güzel ülkesi Rusya’da vizesiz seyahat süremiz 30 gün. Başkent Moskova ve St.Petersburg için fazla fazla zamanımız varken, diğer şehirleri de ihmal etmemek gerek.

Karadağ

Balkanlarda yer alan Karadağ’ın bu muhteşem doğa güzelliklerini görmemiz ve keşfetmemiz için 90 günümüz var.

Bosna Hersek

Balkan turunuzun vazgeçilmezi olacak Bosna Hersek, müslüman bir ülke ve oldukça misafirperver insanlara sahip. Kendinizi hiç yabancı hissetmeyeceğiniz bu ülkede 60 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz.

ucakbileti_sorgula (1)

Kosova

Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip Kosova’daki vizesiz seyahat süremiz 60 gün.

Makedonya

Balkanların parlayan yıldızı Makedonya tarihi, doğayı ve modernliği bir arada tutan önemli ülkelerden bir tanesi. Kesinlikle görülmesi gereken bu ülkede 90 gün vizesiz seyahat edebiliyoruz.
Ayrıca;

Moldova (90 Gün), Ermenistan (Sınırda 120 gün), Andorra (90 Gün),  Azerbaycan (30 gün), Arnavutluk (90 Gün), Belarus-Beyaz Rusya (30 Gün) ülkelerinde de belirtilen gün sınırında vizesiz seyahat etmek mümkün.

Avrupa’da vize istemeyen ülkelerin dışında, Dünya’da birçok ülke de Türkiye’den vize istememektedir. Tam 72 ülke Türkiye’den vize istemez iken, 37 ülkeden de kapıda vize almak mümkün. Bunun yanında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Gürcistan’a pasaportunuz olmasa dahi gidebilirsiniz.

Vize alma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız en kolay vize veren ülkeler veya adım adım Schengen Vizesi alma rehberi makalelerimizi okuyarak Avrupa’nın tüm şehirlerinde gezmenizi sağlayacak Schengen Vizesini almanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Yukarıda paylaştığımız ülkeler, vize ve ulaşım hakkında sorularınızı yorum olarak bizimle paylaştığınız takdirde en kısa sürede cevaplamaya çalışırız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here