Ana sayfa Vize / Döküman Vizeyle Uğraşmadan Yurt Dışı Kaçamağı Yapmak

Vizeyle Uğraşmadan Yurt Dışı Kaçamağı Yapmak

226
0
PAYLAŞ
montenegro
Karadağ, vizesiz ülkelerden biri.

Yurt dışına gitmeye karar verenlerden en çok duyulan şikayetlerden biridir vize alırken yaşanan sıkıntılar. Haftalar öncesinden vize için alınacak randevular, vize için uygulanan şartları sağlama çabaları, götürülen dosya dosya belgeler… Üstelik bunların hepsinin maddi bir karşılığını da vermek zorundasınız. Vize için yapılan tüm bu maddi-manevi koşuşturmaca insanların yurt dışı hevesini kırabiliyor. Hatta vize alınırken yaşanan zorluklar ve büyük paralar verilmesi insanları farklı kültürler tanımak için Dünya’ya açılmaktan geri tutabiliyor.

Oysa vize şartı aramayan ülkeler herkese seyahat için kapısını açıyor. Seyahat öncesi maddi bir yükümlülüğün altına sokmayan bu ülkelere sadece konaklama, ulaşım ve yurt dışı çıkış pulu masraflarıyla gidebilirsiniz.

Türkiye’den vizesiz seyahat edilebilen ülkeler 2016 yazı itibariyle 71 tane olup 37 farklı ülkeden kapıda vize alınabilmektedir. Ülkemiz vatandaşlarından Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs’a girerken bırakın vizeyi pasaport bile talep edilmez. Türkiye vatandaşları bu iki ülkeye nüfus cüzdanları ile girebilirler.

Vizesiz tatillerde seçenekler arasında yakın mesafeli balkan turları bulunsa da uzak mesafeli seyahatler için de seçenekler çok çeşitli. Birçok Avrupa ve Asya ülkesi vize istemeden sadece pasaportla ülkesinin kapılarını açmış durumda.

App_indir_banner_mobil

Örneğin Avrupa’da; Azerbaycan, Beyaz Rusya, Moldova, Makedonya, Ukrayna

Asya’da; Maldivler, Endonezya, Doğu Timor, Japonya, Hong Kong, Singapur

Güney Amerika’da; Arjantin, Bolivya, Brezilya vize istemeyen 71 ülkeden yalnızca birkaçı.

ucakbileti_sorgula (1)

Başka kültürleri öncesinde yorucu bir süreç olmadan keşfe çıkmak istiyorsanız vizesiz ülkeleri seyahat planınızın başına koymalısınız.

Ucuz uçak biletleriyle vizesiz ülkelerde tatil seçeneğini değerlendirerek ucuza tatil yapma olanağını kaçırmayın! Vizeye vereceğiniz ücret karşılığında yaz aylarında çok güzel tatil yapabileceğiniz şehirler bulunmaktadır. Karadağ bu şehirlerin başında geliyor. Yaz ikliminin vazgeçilmez ülkesi Karadağ’da birçok tatil yöresi bulunmaktadır.

Eğer yurt dışında Asya gibi daha uzak rotalara gitmek hedefiniz varsa, yine sizi vize prosedürüyle uğraştırmayacak birçok ülke bulunuyor. Sadece uçak biletini ve bavulunu alıp seyahat etmenin verdiği mutluluk ve rahatlıkla herkese iyi yolculuklar diliyoruz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here