Ana sayfa Seyahat İpuçları Wizz Air, İstanbul Seferlerine Son Veriyor!

Wizz Air, İstanbul Seferlerine Son Veriyor!

351
1
PAYLAŞ
wizz air istanbul

Macaristan low cost uçak firmalarından Wizz Air, Budapeşte-İstanbul seferlerine son veriyor. Türkiye’den Avrupa‘ya ucuz fiyatlarla uçma imkanı sağlayan firma Temmuz ayından sonraki tüm seferleri resmi sitesinden kaldırdı.

Edindiğimiz bilgilere göre, Wizz Air’in İstanbul seferlerini kaldırmasının en büyük nedeni terör olaylarından dolayı yolcu sayısındaki yüksek düşüş. Son dönemlerde İbiza gibi destinasyonları artıran Wizz Air, talebin düştüğü seferlere son vererek dengeyi sağlamayı hedefliyor. Nitekim aynı durum Brüksel seferleri için de geçerli. Wizz Air’in resmi sitesinde İstanbul’a geçtiğimiz haftadan itibaren Temmuz sonrasına bilet gözükmüyor.

Daha önce bilet alanlar için ise firma tarafından bilgilendirme içeren mailler gönderilmeye başlandı. Wizz Air bu konuda yolcularına destek olacağını belirtti. Mümkün olan çerçevede bilet tarihlerinde değişiklik yapılırken bu değişiklik hakkında yolcuların fikirleri alınacak. Eğer yolcu uçak biletinin iptalini talep ederse ücretin üçte ikisi iade edilecek veya başka bir firmayla Budapeşte’ye ulaşması sağlanacak. Özellikle Ağustos ayında gerçekleşecek Sziget Festivali için bilet alan yolcuların biletlerinin iptal edilmesi, tepkilere yol açtı.

Resmi siteden Temmuz ayı içerisinde biletler kontrol edildiğinde ise hala satışların devam edildiğini fakat normal Wizz Air fiyatlarının çok üzerinde olduğu görülüyor. Temmuz ayında seferlere devam edilmesinin nedeni ise talep oranlarını incelemek. Eğer yoğun talep devam ederse Wizz Air seferleri iptal etmekten vazgeçebilir. Yani henüz resmi bir açıklama yok. Bundan sonra Budapeşte‘ye İstanbul’dan sefer düzenleyen diğer firmaların inceleyeceği fiyat politikası ise merak ediliyor. Bildiğiniz üzere Wizz Air aracılığıyla 20-25 Euro karşılığında bilet almak mümkündü.

App_indir_banner_mobil

Temmuz sonrasına ait biletiniz varsa hemen Wizz Air müşteri hizmetleriyle iletişime geçmenizi ve bir çözüm yoluna ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.
Kaynak: http://fapadosinfo.blog.hu/2016/06/21/utott_a_terrorpara_torlesek , wizzair.com

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here