Ana sayfa Work and Travel Work And Travel Programı Nedir?

Work And Travel Programı Nedir?

214
0
PAYLAŞ
Work-and-Travel

Üniversite öğrencileri için mutlaka öğrencilik yıllarında yapması gereken 5 programın başında Work And Travel programı geliyor.

Amerika birleşik devletlerindeki eyaletlerde seçeceğiniz bir işi 3 ay boyunca yapıyor ve sonrasında size verilen 1 ay boyunca vizenizin kaldığı süre uzunluğunda, 3 ay boyunca kazandığınız para ile gezebiliyorsunuz.

Work And Travel programı Amerika Birleşik Devleti Hükumetinin kontrolünde yapılan, Dünyanın bir çok yerlerinden üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca Amerika’da çalışıp İngilizce seviyelerini geliştirme imkanları buldukları, öğrenci kültürel değişim programıdır. Eğer doğru işi yaparsanız ve daha az Türk daha fazla yabancı arkadaş edinirseniz program daha yararlı hale gelebilir.

Work And Travel programı Amerikayı turist gibi değil içinden biri gibi yaşamanızı ve anlamanızı sağlayan ve bunu yaparken de seyahat harcamalarınızı karşılayıp yanınızda bir miktar parayla dönebileceğiniz bir program.

App_indir_banner_mobil

Özellikle üniversite yıllarında daha az maddi imkanlarımız olduğu için, bu programı tercih ediyor, hem çalışıyor maddi olanaklarımızı sağlıyoruz hem de USA istediğimiz gibi gezebiliyoruz.

Bir sonraki yazılarımızda WAT programında eğlenmenin ipuçlarını ve vize, öğrenim gibi sorularınızın cevaplarını bulabileceksiniz.

Work and Travel size unutulmaz bir macera yaşatacağından emin olabilirsiniz. WAT ile belki de ilk kez tek başınıza yurtdışına yolculuk yapacak, ilk defa bir işiniz, patronunuz ve mesainiz olacak, ilk defa kendi kazandığınız para ile ayakta kalmaya çalışacaksınız. Gerçek hayatla yüzleşmek zorunda olduğunuz birçok sorunla karşı karşıya kalacaksınız. Bu program size alternatifi olmayan bir kişisel gelişim ve öz güven kazanımına yardımcı olacak.

ucakbileti_sorgula (1)

Work and Travel için ne kadar bütçe gerekli?

Ayda ortalama 800-1600 dolar kazanabilecek ve program için gerekli olan yaşam ve gezi masraflarınızı karşılayabileceksiniz. Amerika gibi herkesin hayallerinde olan ülkeyi masraflarınızı karşılayarak görüp gezeceksiniz. Aynı anda hem çalışma hem de tatil yapabilecek, tüm bunları yaparken de kimseden maddi destek istemeyeceksiniz. Program sonunda ömür boyu unutulmayacak tecrübe ve muhteşem arkadaşlıklarınız ile ülkenize geri döneceksiniz.

En önemlisi İngilizce konuştukça yabancı dilinize olan güveniniz artacak ve her ortamda kendinizi İngilizce olarak ifade eder hala gelebileceksiniz. Bu güven sayesinde pratik yeteneğiniz artacak ve korkunuzun yok olmasını sağlayacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here