Ana sayfa Türkiye Yedigöller Milli Parkı Nerede? | Giriş Ücreti & Bilgiler

Yedigöller Milli Parkı Nerede? | Giriş Ücreti & Bilgiler

2981
0
PAYLAŞ
Yedigöller

Bolu şehrinde bulunan Yedigöller Milli Parkı özellikle Milli Park statüsünü aldıktan sonra yapılan bakım çalışmaları ile birlikte çok daha iyi bir hale gelmiş ve korunmaya başlanmıştır.

1965 yılında yapılan çalışmalar kapsamında Milli Parkı statüsü verilerek koruma altına alınan park böylece günümüze kadar ulaşmayı başarmış ve hem tabiatın hem de ekosistemini bozmadan farklı bir yaşam alanı böylece oluşturulmuştur.

Yedigöller Milli Parkı Nerede? Nasıl Gidilir?

Bölgeye ulaşım için işlerin Bolu’dan çıktıktan sonra 42 kilometre kadar yolun takip edilmesi yeterli olacaktır.

App_indir_banner_mobil

Yedigöller Milli Parkı’nın kontrolü ve denetimi Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Yaşanılacak herhangi bir sorunda yine bakanlıktan destek alınması gerekir.

Yedigöller Milli Park Gölleri

Yedigöller Milli Parkı’na adını veren yedigöl hala ziyaret edilebilir durumdadır. 7 adet büyük gölden oluşan parkta kişiler Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl’ü ziyaret ederek görebilmektedir.

Doğa ile baş başa kalmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bölgelerden bir tanesi olan Yedigöller Milli Parkı farklı bir atmosfere sahiptir.

ucakbileti_sorgula (1)

Çok sessiz yapısıyla insanların huzur bulduğu bir yer alan Yedigöller Milli Parkı aynı zamanda doğa yürüyüşü yapmak isteyen kişiler için de çok farklı zenginlikler sunmaktadır.

Yürüyüş parkuru boyunca şelaleler, farklı ağaç türleri ve tabiatın görülmesinin yanı sıra Yedigöller Milli Parkı’nda yaşayan pek çok hayvan türü de görülebilir.

Gölün çevresinde pek çok farklı bitkinin yetişmiş olması zengin bir tabiatın oluşmasını da sağlamaktadır. Özellikle ziyaret edilen aya göre bölgenin farklı bir görüntüsü oluşur.

Yedigöller Milli Parkı Giriş Ücreti

Doğa ile baş başa kalmayı seven ve doğa yürüyüşleri yapmak isteyen kişilerin mutlaka Yedigöller Milli Parkı’nda uğraması önerilir.

Ayrıca girişte de giriş ücreti ödenmesi gerekiyor. Otomobiller için 12 TL giriş ücreti alınırken otobüsler için girişlerde 45 TL’lik bir giriş ücreti alınmaktadır.

Milli Park içerisinde yer alan park yerlerinin kullanılması da zorunludur.

Yedigöller Milli Parkı’nda Konaklama

Yedigöller Milli Parkı’nda konaklama ihtiyacının karşılanabilmesi ağzına bungalov evler hazırlanmıştır. 18 adet Bungalov evlerde merkezi ısıtma sistemi gibi imkanlar ile kişilerin rahat bir konaklama yapması sağlanmaktadır.

Ayrıca restoranların bulunduğu bölgelerde kişilerin ziyaretleri sırasında beslenme ihtiyacının karşılanması da sağlanmaktadır. 3 farklı evin bulunduğu parkta kişiler evlerin türüne göre farklı bir ücret ödemek durumundadır.

otobusbileti_sorgula2

Özellikle büyük evler olarak adlandırılan ve 4 kişiye kadar konaklama imkanı sunan evlerde hafta içinde günlük 250 TL, hafta sonunda ise 350 TL bir konaklama ücreti bulunur. 4 kişilik nazlı evlerde ise hafta içi 350 TL hafta sonunda ise 450 TL’lik bir konaklama ücreti bulunmaktadır. Daha basit yapıdaki serin evlerde ise ücret 250 TL ve 350 TL olarak değişmektedir.

Kişiler konaklama için internet üzerinden rezervasyon yapma imkânına sahiptir. Online olarak yapılacak rezervasyonda dönemsel olarak farklı indirimler ve kampanyalar da sunulmaktadır.

Yedigöller Otel Tavsiyeleri

Otel isimlerinin üzerine tıklayarak Booking’ten rezervasyon yapabilirsiniz!

Gazelle Hotel Resort & Spa: Ormanın içerisinde yer alan 4 yıldızlı bir otel. Her odasından harika doğa manzarası var. Yemyeşil ormanın içerisinde, güneş alan odalarda uyanmak ve doğayla baş başa bir yerde konaklamak istiyorsanız ilk seçeneğiniz burası olmalı.

Vonresort Abant: Abant yolu üzerinde bulunan bu otelin konumu çok iyi. Her yere kolayca gidebilirsiniz. Buranın bir diğer öne çıkan özelliği de yemekleri. Bahçeleri ve parklarıyla da sevilen bu konaklama seçeneğini çok sevebilirsiniz.

Çamlıçeşme Hotel: Bolu şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunan otel Yedigöller’e ise yaklaşık 12 km uzaklıkta. Ulaşımı oldukça uygun, kahvaltısı zengin, ızgaraları gayet iyi ve fiyatlar da ekonomik.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here