Ana sayfa Seyahat İpuçları Çiftlere Öneriler: Yurtdışında En Romantik Şehirler

Çiftlere Öneriler: Yurtdışında En Romantik Şehirler

269
0
PAYLAŞ

Yeni evlenen ya da yurtdışında tatil isteyen çiftler, buram buram romantizm kokan şehirleri seçerek oldukça etkileyici ve bir o kadar da unutulmaz bir tatil geçirebilir. Genelde yurtdışında balayı turları büyük bir ilgi görmektedir. Fakat eşiniz ile tatile çıkmak açısından balayı tek seçenek değildir. İstediğiniz zaman romantik ve güzel bir yurt dışı turuna çıkarak, romantik anlar yaşayabilirsiniz.

Yurtdışı romantik olarak tanımlanan pek çok önemli şehri size sunacaktır. Bu açıdan istediğiniz ülke ya da şehri seçerek burada romantik bir tatil geçirmeniz mümkündür. Aşağıdaki şehirlerde çift olarak çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Siz hiç plan yapmakla uğraşmayın. Bu şehirler için hazırlanmış özel tur paketlerinde hemen program detaylarını inceleyebilirsiniz. Programa uymak zorunda değilsiniz fakat avantajlarından dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. Prontotour’un yurtdışı turları sayfasında tüm detaylar yer alıyor, üstelik canlı destek hizmeti sayesinde tüm sorularınızı da iletmeniz mümkün. Çiftler için önerdiğimiz, kesinlikle güzel anlar geçireceğinize inandığımız şehirler ise şu şekilde:

Aşk Şehri Paris

Paris bu ülke şehirler arasında en ön plana çıkan şehir, şüphesiz. Özellikle şehir manzarası ve güzellikleriyle sizi büyüleyecek olan Paris, değerlendirmeniz gereken ilk seçenektir. Şaraplarıyla da ünlü olan Paris’in Eyfel Kulesi‘nde, Şanzelize Caddesi‘nde, restoranlarında ve saymakla bitiremeyeceğimiz diğer mekanlarda romantik anlar yaşayabilirsiniz.

App_indir_banner_mobil

Barselona

Yurtdışına çıkacaklar için en ideal olan yerlerden bir diğeri ise Barcelona olmaktadır. Barcelona şehri özel yapısı ile her zaman ilgi odağı olurken romantik bir balayı ya da yurt dışı seyahati isteyen çiftler mutlaka değerlendirilmelidir. Hatta yaz aylarında bu şehre giderseniz hem güzel bir tatil yapmış olursunuz hem de güzeller güzeli Barselona’yı keyifle keşfedersiniz. Kışın gidilse de ikinci sıradan düşürmeyeceğimiz bir şehir Barselona.

Roma

Bu konuda Paris ve Barcelona kadar ilgi çeken şehirlerden birisi de Roma’dır. Roma özellikle tarihi yapılarıyla sizi büyüleyeceği gibi tüm bu tarihi değerler arasında romantik bir tatil yapmak, içeceklerinizi yudumlamak ve şehri seyretmek sizin için çok iyi seçeneklerden birisi olacaktır. Üstelik Venedik’in tercih edilmesi halinde kanallarda romantik bir gezi unutulmayacaklar arasında yer almaya adaydır. Özellikle buradaki özel mekanları tercih etmeniz, daha iyi lezzetleri ve manzaraları size sunacaktır.

Amsterdam

Tercih edilebilecek şehirlerden bir diğeri ise Amsterdam’dır. Balayı önerileri için Hollanda’yı tercih etmeniz de yine farklı ve aynı zamanda tarihi bir gezi yapmanızı sağlar. Çiftler için düzenlenen kanal turları sizin için muazzam bir deneyim olabilir. Bölgedeki konaklama seçenekleri de oldukça iyi olduğundan dolayı sorunsuz bir tatil yapabilmeniz için Amsterdam da uygun bir seçenek yaratmaktadır. Amsterdam’a gitmişken Giethoorn gibi çevrede bulunan köylere gidip sandal keyfi yaparak doğanın güzelliklerinde romantik anlar yaşayabilirsiniz.

ucakbileti_sorgula (1)

Romantik bir tatil isteyen çiftlerin ziyaretlerinde çok fazla yer görünmesinden ziyade genelde tek bir şehir seçilerek bu şehirde iki üç günlük kısa bir tatil yapılır. Bu bakımdan gezmekten ziyade eşiniz ile birlikte romantik dakikalar geçirebileceğiniz ve aynı zamanda unutulmaz anlar yaşayabileceğiniz şehirleri tercih etmeniz her zaman daha iyi olacaktır. Yapacağınız tercihlerde bu kriterleri göz önünde bulundurmanız daha iyi ve doğru seçim yapmanızı sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here